Puitbrikett annab ühtlast ja kuuma tuld, kuid nagu iga asjaga – on väiksed nipid ja nõksud, mis aitavad kodu efektiivsemalt soojas hoida ja pikendada tuleaseme eluiga.

Siin on mõned levinud valearvamused / vead, mida kodukasutajad kipuvad tegema:

  1. Briketi tihedalt küttekoldesse pressimine. Iga tuli vajab põlemiseks õhku. Kui korrapärase kujuga brikett tihedalt küttekoldesse pressida, jääb tuli õhuvaegusesse ning kütmise efektiivsus langeb (sama briketikuluga saad vähem kütteväärtust).
  2. Puitbrikett on kallim kui küttepuud. Üks alusetäis puitbriketti on kütteväärtuse poolest võrdeline ligikaudu 4 ruumi puudega. Kui võrrelda turu keskmist hinda 4le ruumile küttepuudele ja alusetäiele briketile, siis hind on sisuliselt sama, brikett tihti väikse marginaali võrra odavam. Hind on sarnane kuid brikett annab kontrollitavama ja ühtlasema tule tänu madalale niiskusesisaldusele.
  3. Brikett “seisab koos” tänu liimile, mis võib kahjustada küttekollet. Kvaliteetne brikett EI SISALDA liimi. Igas puidus on looduslik ligniin, mis briketti piisava survega kokku pressides koos hoiab.
  4. Briketi süütamiseks on vaja eelnevalt pilbastega sütitada tuli. Lihtsuse ja ajakokkuhoiu mõttes ei ole see tarvilik. Piisab kui brikett piisavate õhuvahedega laduda küttekoldesse, süütada süütetablett ja esimesed ca 20-30 minutit tagada võimalikult suur õhuvool küttekoldesse. Vaata täpsemalt puitbriketi süütamise kohta siit lühikesest videost: Puitbriketi süütamine
  5. Ülekütmine ja küttekolde rikkumine. Vastupidiselt eelmisele punktile – kui anda tuleasemele alati maksimaalne õhu pealevool põleb tuli liiga kuumalt – ajapikku hakkad kahjustama küttekolled, esimesena annavad märku kahjustustest keevituskohad.
    Kiire meelespea – kui lisad ahju briketti, tõsta õhu pealevoolu (näiteks ava tahamaluuk). Umbes 5 minuti möödumisel, kui brikett on korralikult süttinud, sulge tahmaluuk, et õhuvool oleks väiksem ja tuli poleks nii ere. Nii saad maksimaalse tulemuse ilma kahjusid tekitamata.
  6. Puitbriketti saab kasutada vaid pliidi kütmiseks. Briketti saab kasutada kõikides küttekolletes, kus kasutad küttepuid. Ahjudes, saunaahjudes, kaminas, jne.

Loodame, et leidsid sellest artiklist kasulikku informatsiooni!

PS! Kui soovid kvaliteetset puitbriketti või pelletit taskukohase hinnaga, siis vaata meie valikut klikkides siia lingile: tartubrikett.ee/hinnad/